znojmo-jazzfest

PROGRAM JAZZ FEST ZNOJMO 2022

PROGRAMM - DE


Pátek  21. 1. 2022

19.00     Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo   

GERALD CLARK 

Gerald Clark je jedním z nejznámějších bluesových hudebníků v Jižní Africe a muzikant uznávaný pro svou mimořádnou schopnost vyprávět příběhy svou hudbou. Gerald Clark má hlas, který se dostává až k duši. Ale není to jen bluesman. Je vždy originální ve svém přístupu, neustále zkoumá a ukazuje blues v nových tvářích. Je to opravdový hudebník a dobrodruh, který tančí kolem táborového ohně s aleluja a pekelnými zvony vždy nablízku.

Vinař koncertu: Arte vini

KOUPIT VSTUPENKY


Úterý  8. 2. 2022

19.00    Městské divadlo Znojmo

DUO JANA KOUBKOVÁ - ONDŘEJ KABRNA & BIG BAND ZNOJMO

Jana Koubková patří k předním osobnostem českého jazzu. Zpívá už od svých šesti let ve sborech, vokálních skupinách i sólově. Jako jazzová sólistka se prosadila v roce 1975 v Jazz Sanatoriu Luďka Hulana. Od té doby si prošla mnoha stylovými seskupeními. Od blues, swingu, mainstreamu přes bebop, latin, free až po world-ethno a fusion. Založila každoroční festival Vokalíza/1981- 2000/ pro jazzové, bluesové a rockové zpěváky. Šest let působila na Pražské státní konzervatoři v oboru interpretace. Zúčastnila se mnoha festivalů nejen v Evropě, ale i na Kubě, Alžíru, Senegalu, Pobřeží Slonoviny, Libanonu, Izraeli, Maroku… Daří se jí i jako skladatelce písní a filmové hudby. Má své pořady v rozhlase, publikuje, píše fejetony, sloupky a poezii, věnuje se však i výuce na seminářích.

Účinkují: Jana Koubková – zpěv, Ondřej Kabrna – klavír, Big Band Znojmo, Bigbang ZUŠ Znojmo

Vinař koncertu: Znovín Znojmo

KOUPIT VSTUPENKY


Pátek 11. 2. 2022

19.00    Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo

JUWANA JENKINS (US)

Po dlouholetém působení v hudební branži a vystupování s kapelami Tonny Blues Band, Charliem Slavíkem a Janem Kořínkem později pak s Mojo Bandem se rodačka z Filadelfie, již dlouhou dobu žijící v Česku, energická americká bluesová zpěvačka Juwana Jenkins, rozhodla pro sólovou dráhu. K této změně ji dovedla dlouhá cesta uměleckého rozvoje a léta strávená na pódiích v tuzemsku i za hranicemi Česka.

Účinkují: Juwana Jenkins – zpěv, Kuba Zomer – klávesy, Jiří Maršíček – kytara, Marcus Jurkovič – bicí

Vinař koncertu: Lambeck

KOUPIT VSTUPENKY


Pondělí  21. 2. 2022

19.00    Enotéka znojemských vín, Znojmo

THE SOUND PACK (PL)

Jazzové vokální kvarteto zní hřejivě, jemně, stylově. Swingový sound, zajímavá aranžmá standardů, precizní a zároveň subtilní zpěv. Dokonale zapadají do globálních trendů jazzového vokálního umění. Tvorba kvarteta odkazuje na tradici amerických pouličních vokálních souborů swingové éry i na modernější a velmi dobře známé skupiny jako jsou Manhattan Transfer nebo New York Voices. Repertoár skupiny zahrnuje americké jazzové standardy i skladby v polštině, ve vlastních úpravách a pro různé kapely, počínaje kvintetem a konče velkou kapelou.
Účinkují: Joanna Świniarska – zpěv, Katarzyna Mirowska – zpěv, Małgorzata Biniek – zpěv, Marcin Wawrzynowicz – zpěv, Bogusław Kaczmar – elektrické klávesy

Vinař koncertu: Špalek

KOUPIT VSTUPENKY


Pátek 25. 2. 2022

19.00     Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo   

MOJMÍR BÁRTEK & TROMBONE SUMMIT

Koná-li se summit, znamená to, že se sejde řada mimořádných osobností na mimořádném místě za mimořádných okolností. Soubor složený ze čtyř trombonů a rytmické sekce zcela běžný rozhodně není! Mimořádná je i osobnost vedoucího souboru a autora většiny skladeb Mojmíra Bártka (dlouholetého člena a sólisty orchestru G. Broma, autora mnoha desítek skladeb a mnoha desítek průpovídek, výkřiků a mimořádných slovních spojení, z nichž mnohá dnes již zlidověla). Máte mimořádnou příležitost se našeho summitu zúčastnit.

Vinař koncertu: Thaya vinařství

KOUPIT VSTUPENKY


Pátek 11. 3. 2022 /změna termínu/

Jazzový večer v klubech:


18.00     GaP, Znojmo

JAZZY TALKING

I na malém městě se dá hrát velký jazz. Fenomenální uskupení ze Znojma ve složení Gizela Burská (zpěv), Michal Smrčka (piano), Marek Weiss (příčná flétna), Květoslav Jagoš (basa), Martin Havlík (bicí).

Vinař koncertu: Vaněk

KOUPIT VSTUPENKY

19.00      Sklepení U Císaře Zikmunda, Znojmo

TARAS VOLOS

Sólový program fenomenálního kontrabasisty obsahuje skladby J. S. Bacha, F. Kinga, Pink Floyd, The Beatles, Čechomor a taky vlastní tvorbu a jazzové standardy. Program je založen na speciální technice, co umožňuje hrát melodie a basové linky dohromady. Čistý zvuk kontrabasy bez elektroniky.

Vinař koncertu: Lahofer

KOUPIT VSTUPENKY

21.00      Na Věčnosti, Znojmo

ST. JOHNNY

St. JOHNNY u nás vystoupí se svým sólovým recitálem v rytmu blues, rock&rollu a boogie. Tomuto žánru se začal intenzivně věnovat po návratu z USA, kde v letech 1999 a 2000 pracoval a jamoval s místními muzikanty. Jeho syrový pěvecký projev, texty ze života a zemitá hra na kytaru tvoří vysoce chytlavou směs. V repertoáru převažuje vlastní tvorba, převážně z autorského CD, které nahrál se svou kapelou.

KOUPIT VSTUPENKY    


Sobota  12. 3. 2022

10.00–13.00      Obroková ulice  pod Radniční věží, Znojmo 

Jarní jazz – KOUDA’S TRIO

Vítání jara koncertem na ulici. Jazzová sestava s kapelníkem a trumpetistou Ladislavem Kouckým.

Vinař koncertu: Stehlík

VSTUP VOLNÝ

19.00     Obecní sál, Nový Šaldorf 

Swingová tančírna – JAZZ ARCHIV & RugCutters.Cz

Ve Swingové tančírně zahraje big band Jazz Archiv z Brna. Toto seskupení amatérských i profesionálních muzikantů, které již několikrát úspěšně ve Swingové tančírně vystoupilo, hraje k tanci i poslechu už více než padesát tři let. Swingová kapela přinese dobrou náladu na taneční parket. Součástí večera je výuka swingového tance s klubem RugCutters.Cz.

KOUPIT VSTUPENKY


Středa 16. 3. 2022

9:00 - 17:25      Sály Louckého kláštera

JAZZOVÉ WORKSHOPY

PRVNÍ ROČNÍK JAZZOVÝCH KURZŮ V RÁMCI JAZZFESTU ZNOJMO

Poprvé v rámci JazzFestu Znojmo budou probíhat jazzové lekce u zkušených lektorů. Buď se budete aktivně účastnit hodiny v rámci jednotlivců, dvojic i trojic, a nebo se můžete přijít jen tak podívat, jak může učení jazzové hudby vypadá.

Propozice: Je důležité mít svůj vlastní hudební nástroj a připravit si materiály ke konzultaci.

Lektoři: Richard Šanda (trombon, trubka - bigband), Martin Konvička (klavír - jazz sestavy), Vincenc Kummer (kotrabass - bigband), Martin Kleibl (bicí), Vilém Spilka (kytara - jazz sestavy)

Registrace na  vstupenky@hudbaznojmo.cz

TABULKA LEKCÍ


Středa 16. 3. 2022     / ZRUŠENO /

19:00      Sklep Vinařství Piálek & Jager, Nový Šaldorf-Sedlešovice

JAM SESSION

Jazzové improvizace učitelů a frekventantů jazzového kurzu.


Středa  6. 4. 2022     / ZMĚNA TERMÍNU /

19.00     Hotel Vinice Hnanice, Hnanice

PETER LIPA & BAND

Koncert patrona festivalu slibuje hudební dobrodružství napříč žánry. Slovenská jazzová legenda zazpívá v doprovodu své kapely plné fenomenálních muzikantů.

Vinař koncertu: Vinice Hnanice

Koupit vstupenky


 

Na koncertech v ceně vstupenky degustace vín místních vinařů


Změna programu vyhrazena

Aktuální protiepidemická opatření:  https://covid.gov.cz/situace/kultura/koncerty

Sponzoři festivalu

p-znojmo p-geox p-gns p-lekarna p-feichtinger

Vůz festivalu

a-suchy

Reklamní partner

Internetová agentura WebMotion podporuje Hudební festival Znojmo

Mediální partneři

m-crojazz m-blanik m-harmonie m-denik mstamgast

Spolupořadatel

zb

Vinaři festivalu

v-lahofer(1) v-waldberg v-lambeck v-hnanice v-znovin v-travnicek v-vanek v-pialekjager v-stehlik