znojmo-jazzfest

TISKOVÁ ZPRÁVA: První víkend JazzFestu, 23. 1. 2018

První víkend JazzFestu přinesl jazzový maraton, tančírnu i koncert patrona Petera Lipy s bigbandem. Nechyběl ani jazzový program v zasněženém centru Znojma.

V pátek 19. ledna začal ve Znojmě 11. ročník JazzFestu Znojmo. První víkend nabídl pestrý program, který zaujal velké množství lidí. Nejnabitější víkend celého festivalu ukázal jazz v různých variantách a nechyběla ani zcela zaplněná jazzová tančírna spojená s tanečním workshopem. Festival končí v pondělí 29. ledna. 8. března se koná odložený koncert Petera Lipy a Milana Lasici. 

Ohlédnutí za prvním víkendem

Jazzový večer v klubech odstartoval festival na pěti místech. Pořadatelé proměnili sklepy v centru Znojma na vinné jazzové kluby a k jazzu na různé způsoby hostům nabídli i vinné degustace od místních vinařů. „Letos jsme poprvé v historii pořádání festivalu zařadili jako první bod programu jazzový večer v klubech. A byl to výborný nápad, který určitě ještě v budoucnu zopakujeme. Velmi intenzivní začátek nastavil atmosféru celého festivalu,“ svěřil se Jiří Ludvík.

 První víkend přinesl také tradiční novoroční koncert hollabrunnských muzikantů, zmrzlý jazz na zasněžené Obrokové ulici v centru Znojma, jazzovou tančírnu i velmi očekávaný koncert patrona festivalu Petera Lipy za doprovodu BigBandu ZUŠ Znojmo. „Koncert našeho oblíbeného patrona Petera Lipy za doprovodu místního BigBandu ZUŠ Znojmo měl neuvěřitelný úspěch. Návštěvníci tleskali ve stoje a byli nadšení. Peter byl také moc spokojený. Ve Znojmě koncertuje rád,“ řekl Jiří Ludvík.

Trojice koncertů mezinárodních jazzových hvězd

Do konce festivalu zbývají ještě čtyři koncerty a odložený koncert Petera Lipy a Milana Lasici, který se bude konat 8. března od 19.00 ve znojemském divadle.

Ve středu 24. ledna v PREMIUM hotelu bude účinkovat teprve dvacetiletý velmi talentovaný jazzman z Velké Británie. Do Česka přijíždí poprvé a na kontě má už velmi hodnotné jazzové ceny. V pátek 26. ledna přijede sympatická Slovenka Sisa Feher a její kapela Fehero Rocher. Festival zakončí Nigel Price – jeden z nejuznávanějších kytaristů Velké Británie.

Poprvé v historii festivalu se koná koncert v zahraničí. V rakouském Drosendorfu vystoupí v sobotu 27. ledna v rámci JazzFestu Znojmo Vilém Spilka se svým quartetem.

Více k programu, který nás ještě čeká:

Středa  24. 1. 2018
19.00  PREMIUM hotel   
ALEXANDER BONE QUARTET  

Dvacetiletý fenomenální altsaxofonista, klavírista, skladatel, aranžér a producent v doprovodu vynikajících muzikantů Petra Beneše (piano), Petra Dvorského (kontrabas) a Marka Urbánka (bicí). Znojmo je jeho první zastávkou v České republice.


Pátek  26. 1. 2018
19.00  Sklepení U císaře Zikmunda
SISA FEHER & FEHERO ROCHER  

Jazz se slovenským lidovým nádechem. Multižánrová zpěvačka, skladatelka a jedna z nejnadějnějších tváří současné alternativní hudební scény se představí v doprovodu kvartetu Fehero Rocher – Antonín Dlapa (kytara, zpěv), Miloš Klápště (kontrabas, zpěv) a Oliver Lipenský (bicí).


Sobota  27. 1. 2018
20.00  JazzClub Drosendorf
VILÉM SPILKA QUARTET

Uskupení mísí jazz a folk se špetkou experimentu. Saxofonistu Radka Zapadla, basistu Vlastimila Trlla, bubeníka Martina Kleibla i kytaristu Viléma Spilku spojuje záliba v improvizaci.


Pondělí  29. 1. 2018
19.00  Sklepení U císaře Zikmunda 
NIGEL PRICE TRIO

Jeden z nejuznávanějších kytaristů Velké Británie Nigel Price v doprovodu Tarase Voloshchuka (UKR) – kontrabas a Tomáše Hobzka (CZ) – bicí.

  

Více informací:

Petra Štorková, tisková mluvčí JazzFest Znojmo
press@hudbaznojmo.cz
+420 606 029 286
www.jazzfestznojmo.cz

sponzori2019jazz

sponzori2019jazz2