znojmo-jazzfest

TISKOVÁ ZPRÁVA: Lístky na JazzFest Znojmo jsou v předprodeji, 10.12.2017

11. ročník JazzFest Znojmo přivede do Znojma hvězdy světového jazzu v čele s dlouholetým patronem festivalu Peterem Lipou. 14 koncertů se uskuteční ve Znojmě a okolí 19.–30. ledna 2018. Lístky jsou již v předprodeji.

K programu

Jazzman Peter Lipa přiváží do Znojma vždy něco nového. Letos vystoupí s místním hudebním tělesem Big Band ZUŠ Znojmo a zazpívá jeho repertoár. Jako třešnička na dortu bude poslední závěrečný koncert 30.1., na němž představí Peter Lipa Milana Lasicu a představí své album Podobnosť čisto náhodná. Osobitý jazzman a patron festivalu Peter Lipa s hercem Milanem Lasicou vydali v říjnu 2017 nové dvojCD s názvem Podobnosť čisto náhodná. Se zbrusu novým turné přijíždí tato sehraná dvojice také do Znojma. Těšte se na písničky, které vznikly na texty Milana Lasici za 35 let jejich společné tvorby. Na koncertě si můžete vychutnat vína místního vinaře na degustaci, která je v ceně vstupenky.

Zahraniční hosté jsou Alexander Bone, Sisa Feher a Nigel Price. Všichni tři interpreti za sebou mají množství velmi cenných hudebních ocenění. Dvacetiletý fenomenální altsaxofonista, klavírista, skladatel, aranžér a producent Alexander Bone stihl již posbírat mnoho ocenění. British Jazz Awards 'Rising Star' Winner (2016), BBC Young Musician Jazz Award Winner (2014). Nigel Price je britský jazzový kytarista roku 2016 se během své vice než čtvrtstoleté kariéry propracoval mezi nejuznávanější jazzmany Velké Británie. Tříčlennou mezinárodní formaci tvoří Nigel Price (UK) – kytara, Taras Voloshchuk (Ukrajina) – kontrabas, Tomáš Hobzek (CZ) – bicí.

Nebudou chybět ani tradiční složky jazzové dramaturgie, jako je mrznoucí jazz v podání Kouda´s Tria pod radniční věží, swingová tančírna v režii kapely Django Jet nebo Jazzový večer v klubech. Poslední jmenovaná akce zahájí 19. 1. festival maratonem 6 koncertů v klubech v centru města. Součástí akce je také každoroční Novoroční koncert Stadtmusik Hollabrunn v Městském divadle ve Znojmě.

Program

Vstupenky si zájemci mohou zakoupit v předprodejním místě na Obrokové ulici, nebo on-line mailem či přes SMS na www.smsticket.cz. Předprodej jsme záměrně spustili ještě v prosinci, protože darovat zážitek v podobě jazzového koncertu je ten krásný dárek.

Informace od prezidenta festivalu Jiřího Ludvíka

„Letos jsme sestavili pestrý program. Posluchači se mohou těšit na zahraniční hvězdy, jsou to vítězové mezinárodních jazzových soutěží – Alexander Bone, Sisa Feher a Nigel Price.  Novinkou letošního ročníku je koncert v rakouském Drosendorfu. Na druhou stranu dáme vyniknout i místním umělcům. Dramaturgicky se jedná o jeden z nejhezčích ročníků festivalu.“

Informace od produkční festivalu Barbory Buliščakové

„Mám radost, že se k nám do Znojma podařilo pozvat tak pestré zastoupení jazzových umělců. Vypovídá to o tom, že JazzFest Znojmo má jméno i za hranicemi Znojemska. Letošní program považuji za nejpestřejší a nejhvězdnější, jaký se nám kdy podařilo sestavit.

 

Petra Štorková, tisková mluvčí
press@hudbaznojmo.cz

sponzori2019jazz

sponzori2019jazz2