znojmo-jazzfest

Tento týden začíná JazzFest Znojmo. Po dvanácté

Základní informace o připravovaném 12. ročníku JazzFestu Znojmo.

TISKOVÁ ZPRÁVA, Znojmo, 17.1.2019, Petra Štorková

V pátek 18. ledna startuje ve JazzFest Znojmo. Po dvanácté zasáhne historické město a přilehlé okolí jazz na mnoho způsobů. Do 27. ledna se s podtitulem Wine goes to jazz uskuteční více než 15 akcí a jazz bude slyšet ve sklepích a klubech, v divadle i na ulici. Festival je proslulý pevným propojením s vínem.

Mezi novinky tohoto ročníku patří gastro odpoledne v muzeu jukeboxů, jazz na kluzišti nebo program, na kterém se potká jazz s výtvarným uměním. Návštěvníci se mohou těšit také na oblíbené programy, jako je jazzový večer v klubech, swingová tančírna nebo Mrznoucí jazz na Obrokově ulici v centru Znojma. Třešničkou na dortu bude koncert patrona festivalu Petera Lipy, který letos představí jazzové evergreeny z nově vydaného alba.

Novinky – shrnutí

Poprvé v historii festivalu: gastronomický projekt v tónech jazzu

Šéfkuchař hotelu Savannah připraví americké jazzové menu. Atmosféru zpříjemní pianista a jazzman Michal Smrčka. Vyvrcholením celé akce bude koncert Jana Smigmatora, mladého jazzového zpěváka, který s noblesou ztělesňuje největší jazzové hvězdy. Tematické pohoštění za doprovodu pianisty a večerní koncert se konají v atraktivním prostředí největšího muzea jukeboxů na světě.

Součástí ceny vstupenky je také komentovaná prohlídka unikátního muzea sídlícího na Hatích v Excalibur City. „Terra Technica Time Travel Museum bylo otevřeno v roce 2017 mistrem Karlem Gottem. Je to největší muzeum hudby a techniky s více než 2 000 exponáty, které vypráví příběh o evoluci zvukových nosičů a přístrojů pro poslech hudby, a to od prvních flašinetů až po moderní MP3 přehrávače,“ řekla marketingová ředitelka Excalibur City Blanka Zahradníková Kašparová.

 

Patron festivalu přijede do Znojma již po jedenácté a opět s něčím novým

Peter Lipa, který je patronem JazzFestu Znojmo od druhého ročníku, přichází každoročně se zajímavým koncertem, nebo přiváží do města výjimečného hosta. „Na zpestření koncertu se mnou přichází také jedna vynikající slovenská zpěvačka Svetlana Rymarenko. Pro mě osobně je to naše Aretha Franklin a povím vám, že se máte na co těšit. Před mým koncertem představím mladou slovenskou skupinu MattiaBoyz. Bude to bohatý večer,“ vzkazuje patron festivalu Peter Lipa.

Vyhlášená swingová tančírna i pozouny na kluzišti

Taneční večer v doprovodu swingového big bandu s 50letou tradicí. O výuku tance a ukázku swingu na té nejvyšší úrovni se postarají tanečníci brněnského swingového klubu Rug Cutters. Akce se koná v obecním sálu v Novém Šaldorfě v sobotu 19.1.

„K oblíbené akci pod radniční věží přibude o týden později ještě jedno venkovní hraní, netradičně pořádáme vystoupení pozounového kvartetu na bruslařské ploše, a to v sobotu 26.ledna v podvečer. Obě venkovní akce jsou zdarma,” přiblížil prezident festivalu JazzFest Znojmo Jiří Ludvík.

Program

18. 1. 2019: 12. novoroční koncert: Stadtmusik Hollabrunn

18. 1. 2019: JAZZOVÝ VEČER V KLUBECH: Friday Jazz Session, Valér Miko Trio, Jazz Hunters, Lucky Joke

19. 1. 2019: Mrznoucí jazz – KOUDA’S TRIO

19. 1. 2019: Swingová tančírna: JAZZ ARCHIV

20. 1. 2019: Americké jazzové gastro odpoledne s Michalem Smrčkou a koncert Jana Smigmatora & Friends

22. 1. 2019: Jazz & Art Fusion: Martin Konvička & Tereza Damcová

23. 1. 2019: Gottfried di Franco

25. 1. 2019: Andi Wilding Groovetet

26. 1. 2019: Jazz na kluzišti: Znojemský pozounový kvartet

27. 1. 2019: Peter Lipa & Svetlana Rymarenko

 

JAZZFEST ZNOJMO V KOSTCE

termín 18.–27. ledna 2019

12. ročník

2008 se konal první ročník

podesáté je patronem Peter Lipa

podtitul je wine goes to jazz

 

 

Ilustrační fotky:https://drive.google.com/drive/u/0/folders/12aeVfDKpN8hLZ0dyyzNKcfhNWIvyQj0s

Základní souhrnné info:https://docs.google.com/document/d/1hyxYgHYsLNhchfDU4YnT_TWfneybTvBv_2JGQ6suDvI/edit#

Kontakt:

Petra Štorková, tisková mluvčí festivalu, press@hudbaznojmo.cz, +420 606 029 286

sponzori2019jazz

sponzori2019jazz2