znojmo-jazzfest

Nigel Price Trio

Nigel Price Trio

Britský jazzový kytarista se za svou čtvrtstoletou kariéru proslavil nejedním oceněním, je ale twké znám jako ‘jeden z nejtvrději pracujících hudebníků ve svém oboru. Jeho hra je proslulá jak nervním bebopovým tepem, tak hlubokou bluesovou citlivostí. Tříčlennou mezinárodní formaci tvoří Nigel Price (UK), Taras Voloshchuk (Ukrajina) a Tomáš Hobzek (CZ).

 

Jako dvacátník začal hrát po Evropě s reggae a funk skupinami, poté se vydal na sólovou dráhu a zaměřil se na jazz. Ovlivnili ho jazzmeni jako Wes Montgomery, Joe Pass nebo John McLaughlin.

Nigel hrál na více než 50 albech a ve více než 5 kapelách.  Mezi vrcholy jeho kariéry patří koncert s Gladys Knight v Royal Albert Hall či nedávné nahrávání alba Van Morrisona „Keep Me Singing". Také učil v Mezinárodní kytarové nadaci (The International Guitar Foundation) na King's Place v Londýně.

Získal mnohé ceny: např. Parliamentary Jazz Award (nejlepší jazzová kapela roku 2010) a v letech 2014 a 2015 byl nominován jako kytarista na British Jazz Award, aby výroční cenu pro nejlepšího jazzového kytaristu roku 2016 konečně letos na jaře získal… Nigel je pravidelným hostem v v legendárním londýnském jazzovém klubu Ronnie Scott v Soho, kde se zúčastnil již více než 500 vystoupení.

 

Web: nigel price

Facebook: Nigel price

Youtube: Nigel price

sponzori