znojmo-jazzfest

Kummer & Hanák

Kummer & Hanák

Šarmantní jazzové legendy Vincence Kummer (kontrabas) a Miroslav Hanák (piano) umějí svým programem zaujmout posluchače napříč generacemi. Legendární muzikanti dokáží nejen oslovit hudbou, ale i okouzlit jako naprostí sympaťáci. 

Vincence Kummer 

V Brně po absolutoriu konzervatoře začínal hrát s různými orchestry. Jednalo se o orchetr Jiřího Daneše, Mirko Foreta, Erika Knirsche, Rozhlasového orchestru nebo Filharmonie Brno. Potom odešel do Prahy, kde žil šestnáct let. Působil v divadle Semafor, v divadle Apollo, hrál s Václavem Hybšem, doprovázel Waldemara Matušku a další hvězdy pop music a byl také zaměstnaný v Tanečním a Jazzovém orchestru Českém Rozhlasu. Poté přešel k Láďovi Štaidlovi a Karlu Gottovi, kde působil deset let, až do svého odchodu do exilu do Švýcarska. Ve Švýcarsku měl šanci doprovázet nejlepší americké muzikanty. Strávil tam pětadvacet let, ale před jedenácti lety se s manželkou vrátil do rodného Brna, kde spolupracuje s brněnskou jazzovou scénou, složenou z mladých muzikantů. Natočil nespočet televizních, rozhlasových záznamů a a mnoho LP a CD.

Nedávno vydal knihu 'Medvědí stopou'.


WWW.VINCENCKUMMER.CZ 

Miroslav Hanák

Pianista, skladatel a aranžér, absolvoval v roce 1966 hudební Konzervatoř v Brně, obor varhany. Již za doby studií hrál v orchestru Erika Knirsche, jako host v tanečním orchestru bratislavského rozhlasu a několik let ve známém brněnském orchestru Mirko Foreta.  V letech 1968-1992 působil jako klavírista Rozhlasového orchestru Studio Brno, kde natočil mnoho sólových skladeb všech hudebních žánrů a kde se uplatnil i jako kmenový skladatel a aranžér. V 80.letech se zúčastnil několika půlročních angažmá na zámořských lodích s triem Ládi Kerndla a ostravským orchestrem Jaroslava Erbena. Na těchto lodích jako pianista doprovázel světové umělce z oblasti taneční hudby, popu, jazzu i klasické hudby. Po rozpuštění rozhlasového orchestru v roce 1992 působil několik let jako pianista v Rakousku, Německu a Švýcarsku a opět jako sólový pianista na německé zámořské lodi, se kterou za 10 let působení procestoval všechny světadíly včetně Antarktidy a Arktidy. 

 

www.cityjazztrio.wz.cz

sponzori