znojmo-jazzfest

Alexander Bone

Alexander Bone

Velká naděje světové jazz & world hudby - Alexander Bone je teprve dvacetiletý fenomenální altsaxofonista, klavírista, skladatel, aranžér a producent z Velké Británie s velkým množstvím ocenění. Mezi ta nejzajímavější patří British Jazz Awards 'Rising Star' Winner (2016) a BBC Young Musician Jazz Award Winner (2014). Ve Znojmě ho budou doprovázet vynikající čeští muzikanti Petr Beneš (piano), Petr Dvorský (kontrabas) a Marek Urbánek (bicí)

Alexander se narodil do hudební rodiny. Jeho matka je zpěvačka a otec saxofonista, právě ten začal Alexandra v jeho šesti letech učit na saxofon. Začal na sopránu a do měsíce přeskočil první stupeň. Nejvyššího stupně dosáhl už v jeho deseti letech a během následujících let získal všechny čtyři diplomy pro jazz saxofon. S otcem často hrál na ulicích a tím si vydělal na altsaxofon. Mnohokrát se zúčastnili  Edinburgh Fringe Festivalu. Prvotní interakce s vlastní produkcí začal hrou "Music 2000" na PlayStationu, kde si mohl vytvářet a mixovat vlastní nahrávky. Nyní dostává žádosti od vysoce uznávaných mezinárodních umělců na produkování jejich nahrávek. jako příklad můžeme uvést Parlophone Records, Spinnin' Records a další. Momentálně také vydává vlastní elektronickou hudbu, a to pod jménem 'Xan Boney'

Výuka

Absolvoval již Chethams School of Music a nyní studuje jazz na Royal Academy of Music in London. Mimo jiné  byl pozván, aby vedl hodiny a workshopy na Oxfordské univerzitě, Salfordské univerzitě a Aberdeenské univerzitě.

Spolupráce s významnými osobnostmi

Alexander pracoval hned s několika jmény velkého významu. Patří mezi ně Kylie Minogue, Gary Barlow, Liane Carroll & Dave Holland, Nile Rodgers, Rudimental, Iain Dixon, Les Chisnall, Steve Berry & Richard Iles, Snake Davis a Stan Tracey. nesmíme zapomenout na velké množství orchestrů, na kterých vystoupil.. Greater Manchester Jazz Orchestra nebo National Youth Jazz Collective.

 

www.alexanderbone.com

www.facebook.com/AlexanderBone/

www.soundcloud.com/alexanderbone

www.youtube.com/user/AlexanderBoneVideos

sponzori